ویژگی های سیب زمینی

سیب زمینی یک گیاه علفی یک ساله است که ارتفاع آن تا 100 سانتی متر (40 اینچ) می رسد. همانطور که گیاه سیب زمینی رشد می کند، برگ های ترکیبی آن نشاسته تولید می کند که به انتهای ساقه های زیرزمینی آن (یا استولون ها) منتقل می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ساقه ها ضخیم می شوند و چند یا به اندازه 20 غده نزدیک به سطح خاک تشکیل می دهند. تعداد غده هایی که در واقع به بلوغ می رسند به رطوبت موجود و مواد مغذی خاک بستگی دارد. غده ها ممکن است از نظر شکل و اندازه متفاوت باشند و به طور معمول هر کدام تا 300 گرم (10.5 اونس) وزن دارند.

Fresh potato plant, harvest of ripe potatoes agricultural products from potato field 5930454 Stock Photo at Vecteezy

پوره سیب زمینی

در پایان فصل رشد، برگ‌ها و ساقه‌های گیاه تا سطح خاک می‌میرند و غده‌های جدید آن از استون‌های خود جدا می‌شوند. سپس غده ها به عنوان یک ذخیره ی مواد مغذی عمل می کنند که به گیاه اجازه می دهد در سرما زنده بماند و بعداً دوباره رشد کرده و تولید مثل کند. هر غده از دو تا 10 جوانه (یا “چشم”) دارد که به صورت مارپیچی در اطراف سطح خود قرار گرفته اند. جوانه ها شاخه هایی تولید می کنند که در صورت مساعد شدن دوباره به گیاهان جدید تبدیل می شوند.

بذر سیب زمینی:

برخلاف سایر محصولات عمده مزرعه، سیب زمینی خام  به صورت رویشی از سیب زمینی های دیگر تکثیر می شود. بنابراین، بخشی از محصول هر سال – از 5 تا 15 درصد، بسته به کیفیت غده های برداشت شده – برای استفاده مجدد در فصل کاشت بعدی کنار گذاشته می شود. اکثر کشاورزان در کشورهای در حال توسعه غده های بذری خود را انتخاب و ذخیره می کنند. در کشورهای توسعه یافته، کشاورزان تمایل بیشتری به خرید “بذر تایید شده” بدون بیماری از تامین کنندگان اختصاصی دارند.

معمولا سیب زمینی رنده شده به دلیل سازگاری بالای آنها در تمام قاره ها کشت می شود و سهم آنها در تغذیه جمعیت جهان به دلیل تراکم بالای مواد غذایی در هکتار بسیار مهم است. با این حال، پیشرفت مداوم تغییرات آب و هوایی منجر به فشارهای جدیدی برای سازگاری می شود. با توجه به شدت و سرعت آن، مقابله با آن با راه حل هایی که تاکنون وجود دارد بسیار دشوار خواهد بودPremium Photo | Fresh potato plant harvest of ripe potatoes in wooden box agricultural products from potato field

سیب زمینی خلال کن استیل

کشاورزی دقیق یک مفهوم مدیریت کشاورزی است که مبتنی بر مشاهده، اندازه‌گیری و پاسخ به تنوع درون و درون مزرعه‌ای در محصولات است. چگونه می تواند به مقابله با چالش های کشاورزی کمک کند؟ در مزرعه هلندی آینده، ما دانش کشاورزی-اکولوژیکی را با فناوری‌های کشاورزی دقیق ترکیب می‌کنیم.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما