سیب زمینی پخته

در کنار برنج و گندم، سیب زمینی شیرین یکی از مهم ترین محصولات اصلی در جهان است. سیب‌زمینی روست که به آن سیب‌زمینی پخته یا آیداهو نیز می‌گویند، نوعی سیب‌زمینی نشاسته‌ای است که تا زمانی که روی آن را با مواد پرچرب و پر کالری نپوشانید، بسیار مغذی است.

درشت مغذی ها
یک سیب زمینی سرخ شده متوسط ​​با پوست حاوی 168 کالری، 5 گرم پروتئین و 37 گرم کربوهیدرات، از جمله 4 گرم فیبر است. این 10 درصد ارزش روزانه پروتئین و 16 درصد DV برای فیبر است.کالری یک سیب زمینی آب پز با سرخ شده متفاوت است. فیبر و پروتئین موجود در سیب زمینی به سیر شدن شما کمک می کند تا کالری کمتری مصرف کنید. فیبر همچنین ممکن است به کاهش خطر یبوست، بیماری قلبی و دیابت کمک کند.

ویتامین ها
مصرف یک سیب زمینی اردبیل متوسط ​​0.6 میلی گرم ویتامین B-6 یا 31 درصد از DV را برای شما فراهم می کند. 14.4 میلی گرم ویتامین C یا 24 درصد DV. 2.3 میلی گرم نیاسین یا 12 درصد DV. 45 میکروگرم فولات یا 11 درصد DV. 0.1 میلی گرم تیامین یا 8 درصد DV. و 0.1 میلی گرم ریبوفلاوین، یا 5 درصد از DV. ویتامین B-6، نیاسین، فولات، تیامین و ریبوفلاوین ویتامین های گروه B هستند که غذایی که می خورید را به انرژی تبدیل می کنند، به عملکرد صحیح سیستم عصبی کمک می کنند و مو، پوست، چشم و کبد شما را سالم نگه می دارند. ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و برای رشد بافت های جدید و ترمیم زخم ها مهم است.

مراحل صادرات سیب زمینی

مواد معدنی

سیب زمینی  روست همچنین منبع خوبی از مواد معدنی است، به طوری که هر سیب زمینی متوسط ​​1.9 میلی گرم آهن یا 10 درصد از DV را تامین می کند. 52 میلی گرم منیزیم یا 13 درصد از DV. 123 میلی گرم فسفر، یا 12 درصد از DV. 0.6 میلی گرم روی یا 4 درصد DV. و 31 میلی گرم کلسیم یا 3 درصد از DV. آهن برای تشکیل گلبول های قرمز و انتقال اکسیژن در بدن ضروری است و منیزیم برای عملکرد قلب، اعصاب و سیستم ایمنی بدن ضروری است.

می توانید از سیب زمینی رست برای تهیه سیب زمینی پخته، پوره سیب زمینی، سیب زمینی سرخ کرده یا سوپ پوره استفاده کنید. آنها برای تهیه سالاد سیب زمینی یا سوپ با تکه های سیب زمینی مناسب نیستند، زیرا پس از جوشاندن شکل خود را به خوبی حفظ نمی کنند. سیب زمینی های پخته شده خود را به جای خامه ترش و کره با سالسا پر کنید تا محتوای چربی آنها محدود شود و میزان ویتامین های موجود در آنها افزایش یابد.

له کردن سیب زمینی با خامه ترش یا دوغ کم چرب به جای لبنیات پرچرب و پختن سیب زمینی سرخ کرده به جای سرخ کردن آن ها نیز از راه های سالم و کم چرب برای طبخ سیب زمینی سرخ شده است. اگر سوپ پوره سیب زمینی درست می کنید، به جای خامه از آب مرغ برای جایگزینی سالم تر استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما