سیب زمینی ها همه ستاره های گیاهی هستند

بدون شک، سیب زمینی ها همه ستاره های گیاهی هستند. آنها را می توان آب پز، پوره، سرخ شده، پخته کرد. اگر به سادگی با نمک و فلفل چاشنی کنید یا آن را با مقدار زیادی سبزی، پنیر و سایر چاشنی ها چاشنی کنید، هرگز نمی توانید با هیچ غذای سیب زمینی اشتباه کنید. اما فراتر از سیب زمینی معمولی، بیش از 50 گونه وجود دارد و بنابراین انتخاب درست آن ممکن است چالش برانگیز باشد.

سیب زمینی سرخ کرده

انواع زیادی سیب زمینی وجود دارد، اما همه آنها را می توان به سه نوع عمده تقسیم کرد: نشاسته ای، مومی و همه منظوره. دانستن این نوع و انواع سیب زمینی هایی که می توانید در هر کدام دسته بندی کنید کمک زیادی به انتخاب سیب زمینی شما برای غذاهای مختلف می کند. شما همچنین می دانید که کدام یک برای له کردن، پختن، سالاد و سایر روش های معروف پخت حریره سیب زمینی مناسب هستند.

نشاسته ای
همانطور که از این اصطلاح پیداست، سیب‌زمینی‌ رنده شده نشاسته‌ای مانند آیداهو دارای محتوای نشاسته بالایی هستند اما رطوبت کمی دارند. این نوع سیب زمینی برای پخت، آب پز و سرخ کردن. با این حال، از آنجایی که آنها کرکی هستند، برای مدت طولانی شکل خود را حفظ نمی کنند، و آنها را برای دستور پخت کاسرول، سالاد و گراتن نامناسب می کند.

کالری یک سیب زمینی آب پز

مومی شکل
این نوع سیب زمینی شیرین به دلیل محتوای نشاسته کم، با گوشت مرطوب، خامه ای و سفت مورد استقبال قرار می گیرد. آنها حتی پس از پختن نیز می توانند شکل خود را به خوبی حفظ کنند، بنابراین بیشتر به صورت آب پز، کاسرول، برشته کردن و برای سالاد استفاده می شود.

همه منظوره
سیب‌زمینی‌های این دسته دارای محتوای نشاسته‌ای متوسط ​​هستند که آن‌ها را متقاطع سیب‌زمینی‌های نشاسته‌ای و مومی است. آنها سیب زمینی های چند منظوره هستند که در انواع ظروف سیب زمینی با استفاده از انواع روش های پخت استفاده می شوند. محبوب ترین سیب زمینی همه منظوره یوکان گلد است.

انواع سیب زمینی
وقتی به سیب زمینی فکر می کنیم، ذهن ما به طور خودکار تصویر یک سیب زمینی معمولی را نشان می دهد. گاهی اوقات گرد، برخی دیگر بیضی شکل و برخی دراز هستند. اغلب اوقات، حتی برای ما سخت است که سیب زمینی معمولی را از سیب زمینی شیرین متمایز کنیم و تعجب کنیم که چرا برخی از سیب زمینی ها قرمز، بنفش یا آبی هستند.

سیب زمینی روست

سیب زمینی روست که با نام های آیداهو یا بربنک نیز شناخته می شود، به دلیل استفاده از سیب زمینی برای پوره کردن، معروف است. به راحتی هم زده می شوند و وقتی پخته می شوند پف می کنند. آنها همچنین برای پخت و سرخ کردن خوب هستند. آنها به دلیل پوست خشن، قهوه ای و گوشت آرد آلودشان متمایز هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما