سیب زمینی های شیرین

سیب زمینی شیرین معمولاً با پوست مسی رنگ و گوشت نارنجی پر جنب و جوش آن شناخته می شود، اگرچه صدها گونه ای که در سرتاسر جهان رشد می کنند رنگ هایی مانند سفید، کرم، زرد، بنفش مایل به قرمز و بنفش تیره را نشان می دهند. اگرچه آنها اغلب در میزهای تعطیلات پوشیده از گل ختمی یا مخلوط با شیرین کننده های اضافه یافت می شوند، نیازی نیست! درست به نام خود، سیب زمینی پنیری شیرین طعم طبیعی شیرینی دارد که از طریق روش های پخت و پز مانند برشته کردن بیشتر می شود. آنها همچنین یکی از منابع اصلی بتاکاروتن – پیش ساز ویتامین A هستند.

Can You Eat Raw Potatoes? | Allrecipes

سیب‌زمینی شیرین یک ریشه خوراکی بزرگ در خانواده صبحگاهی است. آنها همچنین متفاوت از سیب زمینی هستند که غده های خوراکی خانواده زنبق و بومی آفریقا و آسیا هستند. این احتمال وجود دارد که یام هایی که در سوپرمارکت محلی شما یافت می شوند، در واقع انواع سیب زمینی شیرین هستند. سیب زمینی واقعی با پوست مایل به سیاه/قهوه ای، پوست پوست و گوشت سفید یا بنفش قابل تشخیص است.

منبع

ویتامین A به شکل بتاکاروتن
ویتامین B6
ویتامین سی
پتاسیم
فیبر

سیب زمینی شیرین و تاثیر آن بر سلامتی

سیب زمینی شیرین با گوشت نارنجی سرشار از بتاکاروتن است. سیب زمینی شیرین با گوشت بنفش از نظر آنتوسیانین غنی تر است. بتاکاروتن و آنتوسیانین ها مواد شیمیایی گیاهی “فیتو” طبیعی هستند که به سبزیجات رنگ روشن می دهند. این فیتوکمیکال ها به دلیل نقش بالقوه آنها در سلامت انسان و پیشگیری از بیماری مورد تحقیق قرار گرفته اند.
اگر سیب‌زمینی شیرین را با سیب‌زمینی سفید عوض کنید، باز هم می‌خواهید که به راحتی در وعده‌های غذایی استفاده کنید: اگرچه سیب‌زمینی شیرین منبع غنی بتاکاروتن است، اما شاخص گلیسمی و بار گلیسمی بالایی دارد – تقریباً به اندازه سیب‌زمینی سفید. . بیشتر مردم سیب زمینی شیرین را به همان اندازه سیب زمینی سفید نمی خورند، شاید به همین دلیل است که مطالعات تحقیقاتی سیب زمینی شیرین را به عنوان عامل اصلی افزایش وزن و دیابت پیدا نکرده اند.

Here are some foods that you should never eat raw | Lifestyle News,The Indian Express

 سیب زمینی خام

شرایط نگهداری سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. فاسد شدنی آنها بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید، بنابراین بهتر است تا یک هفته پس از خرید از آنها استفاده کنید. قبل از پختن، پوست ها را به خوبی بشویید زیرا خوراکی و مغذی هستند. ابتدا سیب زمینی کبابی را با چنگال 4-5 بار سوراخ کنید تا بخار آن خارج شود.

اگر در فر می‌پزید، آن را روی ورقه‌ای قرار دهید که در فر از قبل گرم شده با دمای 400 درجه فارنهایت گرم شده است. به مدت 45 تا 60 دقیقه یا تا زمانی که گوشت نرم شود بپزید. چند دقیقه قبل از برش سیب زمینی اجازه دهید تا خنک شود. در صورت استفاده از مایکروویو، آن را روی ظرف مخصوص مایکروویو قرار دهید و 8 تا 10 دقیقه روی حرارت زیاد قرار دهید. سیب زمینی ها را تا نیمه پخت به سمت بالا بچرخانید تا از گرم شدن یکنواخت اطمینان حاصل کنید. چند دقیقه قبل از برش سیب زمینی اجازه دهید تا خنک شود.

اگر روی اجاق می جوشید، سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به مکعب های 1 اینچی برش دهید. در یک آبکش خوب بشویید. سیب زمینی ها را به قابلمه منتقل کنید و آب اضافه کنید تا مکعب ها کاملاً پوشانده شوند. روی حرارت متوسط ​​رو به بالا، در قابلمه را بپوشانید و بگذارید سیب زمینی ها بجوشانند تا نرم شوند، معمولا حدود 15 تا 20 دقیقه. سیب زمینی ها را در آبکش آبکش کنید و به دلخواه مزه دار کنید.

سیب زمینی شیرین پخته

می توانید سیب زمینی رنده شده شیرین پخته و خرد شده را به سوپ یا سالاد اضافه کنید. برای یک وعده غذایی سریع، یک سیب زمینی شیرین پخته را از وسط نصف کنید و روی آن لوبیا پخته شده، کلم بروکلی و پنیر فتا یا ماست یونانی بریزید. برای پوره سیب زمینی شیرین: از چنگال، پوره یا مخلوط کن برای پوره کردن سیب زمینی های پخته شده استفاده کنید. در صورت تمایل به غلظت یکنواختتر، مایعاتی مانند آب، آبگوشت یا شیر را اضافه کنید. به دلخواه با مقداری نمک، فلفل، ادویه یا سبزی مزه دار کنید.

 

Sprouted Potatoes: Are They Safe to Eat?

سیب زمینی قیطریه

سیب زمینی شیرین پای گیاهی شپرد برای تکه های سیب زمینی شیرین بو داده: یک سیب زمینی شیرین متوسط را بشویید و قاچ کنید. با روغن زیتون بپوشانید و در یک لایه روی سینی فر بمالید. در صورت تمایل مقداری نمک و سبزی یا ادویه بپاشید. در دمای 375 درجه فارنهایت به مدت 25 تا 35 دقیقه یا تا زمانی که داخل آن نرم و بیرون ترد شود بپزید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.