سیب زمینی در کشت سلولی انسان

نشان داده شده است که سیب زمینی در کشت سلولی انسان، مطالعات بالینی حیوانی و انسانی از جمله اثرات آنتی اکسیدانی، هیپوکلسترولمیک، ضدالتهابی، ضد چاقی، ضد سرطان و ضد دیابت، خواص ارتقاء دهنده سلامتی را افزایش می دهد. اعتقاد بر این است که ترکیبات موجود مانند فنولیک ها، فیبر، نشاسته و پروتئین ها و همچنین ترکیبات ضد تغذیه ای مانند گلیکوآلکالوئیدها، لکتین ها و مهارکننده های پروتئیناز به مزایای سلامتی سیب زمینی کمک می کنند.

The Trick That Will Keep Your Potatoes From Turning Brown

سیب زمینی قیطریه

با این حال، مطالعات اپیدمیولوژیک در مورد نقش سیب زمینی خام در سلامت انسان بی نتیجه بوده است. برخی از مطالعات از اثر محافظتی مصرف سیب زمینی در مدیریت وزن و دیابت حمایت می کنند، در حالی که مطالعات دیگر هیچ تاثیری را نشان نمی دهند، و چند مطالعه نشان می دهد که اثر منفی دارد. از آنجایی که فعالیت های بیولوژیکی زیادی به ترکیبات موجود در سیب زمینی نسبت داده می شود که برخی از آنها بسته به شرایط خاص می توانند مفید یا مضر باشند، یک مطالعه طولانی مدت به بررسی ارتباط بین مصرف سیب زمینی و دیابت، چاقی، بیماری های قلبی عروقی و سرطان در حین کنترل مصرف چربی مورد نیاز است.

پروتئین و پپتیدهای سیب‌زمینی گروه‌های اصلی پروتئین‌های سیب‌زمینی موجود در آرپاتاتین‌های غده سیب‌زمینی، مهارکننده‌های پروتئاز و سایر پروتئین‌ها. 59 نشان داده شده است که پتاتین دارای فعالیت آنتی‌اکسیدانی است و همچنین آسیب DNA ناشی از هیدروکسیل رادیکال را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند. و ساختارهای پیچیده‌تر نسبت به پروتیین‌ها، حلالیت، قابلیت هضم و جذب آنها بیشتر از پروتئین‌ها است. مهار آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) در شرایط آزمایشگاهی

سیب زمینی آب پز طب سنتی

فیبر سیب زمینی پنیری فیبر غذایی نقش مهمی در سلامت انسان ایفا می کند که به عنوان یک عامل حجیم کننده عمل می کند و تحرک روده و هیدراتاسیون مدفوع را افزایش می دهد، مواد ناخواسته مانند مواد سرطان زا و جهش زا را متصل می کند، هضم را تسهیل می کند و به عنوان محیط رشد برای آزمایش های ریز مفید و مفید است. اثرات افت قند خون، کاهش کلسترول خون و ضد سرطان داشته باشد.

سرطان کولورکتال و سایر مشکلات سلامتی صرف نظر از منبع فیبر بود. 52 فیبر غذایی موجود در  حریره سیب زمینی از سلولز، همی سلولز، پکتین، لیگنین و سایر مواد مقاوم در برابر آنزیم های گوارشی ساخته شده است. فیبر غذایی در تمام گروه‌های سنی مردان و زنان. 52 فیبر غذایی تقریباً 2.5 درصد از توده غده تازه را تشکیل می‌دهد و در پوست متمرکز می‌شود و تقریباً 50 درصد پوست سیب‌زمینی را فیبر رژیمی تشکیل می‌دهد.

محتوای پلی ساکارید یا محتوای فیبر رژیمی سیب زمینی پخته شده با و بدون پوست به ترتیب 2.7 و 1.4 گرم در هر 100 گرم FW بود. گزارش شده است که پختن، خنک کردن و نگهداری سیب زمینی باعث تولید نشاسته رتروگرید می شود. نشاسته قابل هضم در داخل شیشه و به طور قابل توجهی هم نشاسته مقاوم و هم فیبر غذایی نامحلول در آب را افزایش می دهد، در حالی که محتوای فیبر غذایی محلول تغییر نکرده است. 54 فیبرهای غذایی محلول برای کاهش سرعت تخلیه معده و زمان عبور روده گزارش شده است، در نتیجه سرعت هضم و جذب گلوکز توسط روده از طریق تشکیل محلول های چسبناک کاهش می یابد.

36 سیب زمینی منبع خوبی از رژیم غذایی محلول در آب است. پکتین فیبر، که تقریباً به طور کامل توسط باکتری‌های کولون متابولیزه می‌شود. پخت و پخت و پز اکستروژن باعث افزایش پوست سیب‌زمینی پلی ساکاریدین غیر نشاسته‌ای شد، در حالی که نسبت فیبر غذایی محلول به نامحلول در پوست فقط در مورد دوم افزایش یافت.

Potato Inspirations | F2F Spud Feature: White Potatoes

نمونه‌های سیب‌زمینی تیمار شده حاوی فیبر غذایی نامحلول در آب بیشتر و نشاسته کمتری نسبت به نمونه‌های خام بودند. افزودن فیبر غذایی چسبناک به یک وعده غذایی کربوهیدراتی، پاسخ گلیسمی کنجاله را کاهش می‌دهد. ) هیدروکسی پروپیل متیل سلولز با ویسکوزیته بالا، یک فیبر غذایی سلولز اصلاح شده، و کاهش قابل توجهی در پاسخ های گلیسمی در همه مشاهده شد. مقایسه نمونه ها با پوره سیب زمینی استاندارد آماده‌سازی‌های فیبر غذایی از پوست و گوشت سیب‌زمینی برای توانایی آن‌ها در جذب ژن هیدروفوب 1،8-دی‌نی‌تروپیرن (DNP) در شرایط آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار گرفتند. دیواره‌های پوست سیب‌زمینی به شدت DNP را جذب می‌کنند، در حالی که دیواره‌های گوشتی سیب‌زمینی فقط بخش کوچکی از DNP و افزایش زیادی در نسبت DNP در محلول مشاهده شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما