با خوردن سویا یک کیلویی وزن خود را در یک هفته نصف کنید

سویا یک کیلویی در حال رونق است و به محض اینکه درگیر شوید، سویا همه جا را فرا می گیرد.

تاریخچه سویا در اروپا و وین که با ساختمان موزه فولکلور آمیخته شده است، نقطه آغازی است برای رویکرد متفاوت به پدیده تاریخی و کنونی سویا.

از ژانویه 2018، سویا در قالب های مختلف تحقیقاتی، ارائه و ارتباطی در موزه به عنوان یک موضوع مقطعی اجتماعی و علمی کاوش و ارائه شده است و در مکان شهری که همه چیز از آنجا شروع شده است، مورد بحث و تحقیق قرار گرفته است.

سویا برای اولین بار 140 سال پیش در اتریش کشت شد.

از همان ابتدا ارتباطات نزدیکی بین سویا و کاخ باغ شونبورن وجود داشته است که از سال 1917 موزه فولکلور وین را در خود جای داده است: در سال 1872، “پیشگام اروپایی سویا” فردریش هابرلند (1826-1878) به دانشگاه تازه تاسیس منصوب شد.

سویا یک کیلویی

از منابع طبیعی و علوم زیستی، که در قصر باغ شونبورن خانه خود را پیدا کردند. برای چندین نسل از خانواده هابرلند، ساختمان کاخ باغ چارچوبی را برای ایستگاه های مهم در مشاغل آکادمیک، انضباطی و نهادی آنها تشکیل داد.

در نمایشگاه جهانی وین در سال 1873، فردریش هابرلند، متخصص کشت گیاه، گیاه سویا یا دانه سویا را برای خود و علمش کشف کرد. او اولین تلاش های کشت این گیاه را از باغ باغ شونبورن آغاز کرد که از نظر او انتظارات زیادی در زمینه تغذیه عمومی و اقتصاد داشت.

تلاش‌های اصلاحی و کشت که توسط هابرلند آغاز و سازماندهی شد، امروز به عنوان نقطه شروع و پایه مهمی برای فرآیندهای توسعه توزیع، تولید، فرآوری، مصرف و مصرف سویا در سراسر جهان توصیف و روایت می‌شود.

در تقریب های فرهنگی تحلیلی تاریخی، از یک سو، صورت های فلکی خاص سویا و سویا در کلان شهر وین را باید در نظر گرفت. و در عین حال ارتباطات کم و بیش مستقیم بین مرکز شهری و حومه روستایی را برجسته و زیر سوال ببرد.

دو سطح اغلب مرتبط در پیش‌زمینه هستند: اول، سطحی که در مورد افراد، محیط‌ها، گروه‌ها و علایق خاص می‌پرسد، و دوم، سطحی که با “ایده سویا” و فرهنگی، اجتماعی آن سروکار دارد، پیامدهای اقتصادی و اخلاقی را اشغال کرده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.